ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Зовнішньо-економічна діяльність

Зовнішньо-економічні відносини

 

Останнім часом спостерігається інтенсифікація зовнішньоекономічних відносин Пирятинської міської ОТГ, що є важливою умовою  економічного зростання регіону в цілому. Суб’єктами  міжнародних економічних зв'язків виступають міська рада, місцеві та іноземні підприємства. Найбільш розвиненими видами  зовнішньоекономічної діяльності є:  зовнішньоекономічні партнерські зв’язки, експортно-імпортні операції місцевих підприємств,  прямі іноземні інвестиції в економіку регіону.

Виконавчий комітет Пирятинської міської ради, як самоврядний орган управління Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади, проводить системну роботу по налагодженню зв’язків з іноземними партнерами. В рамках Угод про встановлення партнерських зв’язків між гміною Лєжайськ (Республіка Польща) та містом Пирятин  щодо економічної, науково-технічної та культурно-гуманітарної співпраці від 30.06.2012 проводиться регулярний обмін делегаціями для вивчення передового досвіду у сфері житлово-комунального господарства та муніципального управління, запроваджено щорічний Міжнародний фестиваль українсько-польської культури „Пирятин-FEST“.  

18.08.2018 встановлено партнерські зв’язки з підписанням відповідної угоди про економічну, науково-технічну та культурно-гуманітарну співпрацю між Пирятинською міською радою та Асоціацією Українців в Ірландії.

Укріплюються партнерські зв’язки з містами-побратимами Пирятина, а саме: м.Комло (Угорщина) та м.Абакан (Росія).

Зовнішньоторговельний оборот  товарів і  послуг за 2015-2017 роки зріс  в два рази з   8,9 млн. дол. США  до 18,0 млн. дол. США і має позитивне сальдо.

Експортні поставки здійснювали АТ „Пирятинський сирзавод“, ТОВ „Пирятиндрев“, ДП „Пирятинський лісгосп“. Продукція, яка відвантажується на експорт  переважно має високий рівень доданої вартості - сири тверді і плавлені, суха демінералізована молочна сироватка,  та окремі вироби з дерева із  невисоким рівнем обробітку – паркет, брус.

 

 

2015 р.

2016 р.

2017 р.

Зовнішньоторговельний оборот

8941,0

11889,8

18036,1

Експорт

8613,7

10606,4

15194,7

Імпорт

327,3

1283,4

2841,4

Сальдо

8286,4

9323,0

12353,3

Довідково  - курс долара США, грн.

24,0007

27,1909

28,0672

 

          Позитивна динаміка  імпорту формувалась під впливом інноваційної спрямованості промислового та сільськогосподарського секторів, які закуповували з поза меж України високотехнологічні машини, обладнання, устаткування для новозбудованих об’єктів та технічного переоснащення діючих підприємств, зокрема:

АТ „Пирятинський сирзавод“,

ТОВ „Баришівська зернова компанія“,

ТОВ „Сільськогосподарське підприємство „Пирятинський комбікормовий завод“,

ТОВ „Пирятиндрев“.

Відмічається певне зростання інвестиційного попиту з боку іноземних інвесторів - накопичені обсяги прямих іноземних інвестицій поступово зростають і в перерахунку на одну особу населення станом на 01.01.2018 року становили 257,6 дол.США. За структурою  іноземний інвестиційний капітал складається з портфельних та грошових вкладень в статутні фонди суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території громади. За видами економічної діяльності  їх більшість спрямована на розвиток реального сектору економіки, сфер фінансів  та  з виробництва і продажу нафтопродуктів.

 

 

31 грудня

2015 р.

31 грудня

2016 р.

31 грудня

2017 р.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в розрахунку на одну особу населення, дол. США

 

210,9

 

202,9

 

257,6

Темпи росту, %

*

96,2

122,1

 

За географічною структурою інвестиційний капітал переважно поділений між країнами Євросоюзу: Республікою Кіпр (6 підприємств), Австрія (3 підприємства), Сполучене Королівство (2 підприємства), Швеція, Швейцарія, Нідерланди, Франція, Угорщина, Татарстан (Росія) і Гон Конг (по одному підприємству).

Іноземні партнери будують свій бізнес відповідно до сучасних світових стандартів, це стосується і менеджменту персоналу, а також якості сервісного обслуговування та зовнішнього вигляду підприємств. Таким чином, на території об’єднаної громади  іноземний капітал вносить суттєвий вклад в підготовку економіки України до європейської інтеграції, адже з локальних територій де впроваджуються європейські цінності складатиметься загальна картина готовності суспільства до нової філософії життя.

 

Суб’єкти підприємницької діяльності, статутний капітал яких заснований на іноземних інвестиціях

Країна походження засновника-нерезидента

ТОВ „АТБ маркет“

Республіка Кіпр

ТОВ „Пирятинагроконсерв“

Республіка Кіпр

ТОВ “Баришівська зернова компанія“ (філія)

Швеція

ТОВ „Пирятинтеплопостачання“

Гон Конг

ТОВ „УкрагроНПК“

Швейцарія, Угорщина, Австрія

Дочірнє підприємство „Втормет-Пирятин“

ВАТ „Полтававтормет“

Сполучене Королівство

ПАТ КБ„Приватбанк“

Республіка Кіпр

Пирятинське відділення Полтавської обласної дирекції АТ „Райфайзен“ Банк „Аваль“         

Сполучене Королівство, Австрія

Відділення  ПАТ „КРЕДІ АГРІКОЛЬ  БАНК“ 

в м. Пирятин

Франція

АЗС 16/069 ПАТ „Укрнафта“

Республіка Кіпр

ПАТ „Кременчукнафтопродуктсервіс“

Республіка Кіпр

ТОВ „Вест ойл груп“ АЗК „WOG“

Нідерланди

ТОВ „Золотий екватор“

Республіка Кіпр

АЗС ТОВ „Надія“ ТОВ „Лукойл“

в межах с. Олександрівка

Австрія

Нафтобаза „Пирятинська“ Полтавської  філії ТОВ „Татнєфть-АЗС Україна“

Республіка Татарстан, Росія