ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Промисловість

За даними Головного управління статистики у Полтавській області станом на 01.10.2018 кількість СГД - юридичних осіб, зазначених в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) по населених пунктах громади, становить 280. Упродовж січня-вересня 2018 року створено 5 нових підприємств, сферою діяльності яких є – сільське господарство та різноманітні послуги. Необхідно зазначити, що переважна більшість підприємств сконцентрована у місті – 268, в Олександрівці – 7, Калиновому Мості – 3, у Верхоярівці – 2, в решті населених пунктах підприємства відсутні.

Станом на 01.10.2018 року на обліку в управлінні економіки виконкому міської ради перебуває (оціночно) 702 фізичних осіб-підприємців. 

Класифікація СГД за видами економічної діяльності свідчить, що основою структури місцевої економіки є АПК, в якому сконцентровані найбільш потужні промислові та сільськогосподарські підприємства. Підприємства АПК забезпечують роботою значну населення та визначальну частку надходжень до бюджету міської ОТГ.

Промисловий комплекс налічує 12 підприємств, разом з тим, виробництво та реалізацію промислової продукції фактично здійснюють – 4, послуги промислового характеру надають – 4. Решта підприємств знаходяться у стані припинення діяльності або банкрутства. Чисельність працюючих в галузі з початку року скоротилась на 40 осіб і складає 993 осіб.  

ТОВ „Пирятинський сирзавод” є стратегічно важливим промисловим підприємством, яким забезпечується випуск 99,6% всієї промислової продукції в Пирятинській міській ОТГ та визначальна частка надходжень до бюджетів усіх рівнів. Торгова марка „Пирятин“ , входить до групи кампаній „Молочний альянс“ і є лідером у галузі виробництва сирів на Україні. На даний час на підприємстві виробляється до 15 видів сирів. Обсяг реалізованої продукції у січні- вересні 2018 року залишився майже на рівні попереднього року і становить 957,6 млн.грн. Необхідно зазначити, що на експорт відвантажується майже по- ловина виробленої продукції. 

Виробничу діяльність вже декілька років не здійснювали, надаючи лише послуги промислового характеру у сфері зберігання та доведення до кондиційних характеристик зернових культур - Філія ДП „Державна продовольчо-зернова корпорація України „Пирятинський КХП“ та ТОВ „Сільськогосподарське підприємство комбікормовий завод“. Завдяки цим підприємствам разом з Пирятинським філіалом ТОВ „Баришівська зернова компанія“ на теренах громади сконцентровано значний елеваторний потенціал (141,3 тис.тон одночасно- го зберігання зерна у рік). 

ТОВ „ВК Будагромаш“ зареєстровано у м.Київ, але розміщено на вироб- ничій базі колишнього ПАТ„Пирятинський ливарно-механічний завод“. На даний час надає послуги промислового характеру, а саме займається гарантійним, капітальним і поточним ремонтом техніки для лісового та сільського господарства і продажем запасних частин до неї. Підприємство є офіційним представником Харківського тракторного заводу ім. С. Орджонікідзе. В середньому здійснює зборку та ремонт 5 - 6 екскаваторів, навантажувачів, 2- 4 бурильно-кранові машини у місяць. 

Досить розвинений малий та середній бізнес. Найбільша частка як юридичних осіб, так і фізичних осіб-підприємців, сконцентрована у торгівлі (40- 48%) та послугах (до 30%). Зокрема, добре розвинені послуги з обслуговування сільськогосподарського виробництва, громадського харчування, побутового обслуговування, виробництва виробів з дерева, будівельних матеріалів і конструкцій тощо.

Торгівельно-побутова інфраструктура налічує: 1 ринок (ПП РССТ „Пирятинський ринок“); 2 торгово-розважальні комплекси (ФОП Бугайова Л.В., ФОП Якименко А.І.); 3 супермаркети („Хвилинка, „Фора“, „АТБ“), 34 заклади ресторанного господарства; 205 торгівельних об’єктів з реалізації продовольчих, непродовольчих та змішаних груп товарів; 2 обʼєкти у сфері спорту і туризму, 2 приватні стоматологічні кабінети; 40 об’єктів з надання послуг у сфері побутового обслуговування (лазні, перукарні, з пошиву та ремонту одягу, ремонту побутових приладів тощо), 4 об’єкти з надання послуг з вантажних перевезень та поштових відправлень; 3 інтернет-провайдери з надання послуг кабельного телебачення та безпровідного інтернету; 7 об’єктів із виготовлення та встанов- лення металопластикових вікон, дерев’яних та броньованих дверей; 3 обʼєкти з надання фінансових послуг (ломбарди); 3 пункти збору вторинної сировини (макулатури, склотари); 20 аптечних закладів ( у тому числі 5 ветаптек); 15 АЗС (у тому числі 3- газозаправні пункти).

Послуги виробничого характеру надають: 2 цехи по виробництву меблів (ФОП Вірченко А., ФОП Коробка О.); 1 цех з виробництва керамічних виробів (ФОП Сьомін С.М.); 2 цехи з виробництва металевих конструкцій, металевих парканів, лісопильного та стругального виробництва (ФОП Сокур В.Ю., ФОП Симоненко О.В.); 1 міні-підприємство з ремонту холодильного обладнання (ФОП Довженко С.В.); 1 міні-підприємство з виробництва виробів із бетону, гіпсу та цементу, декоративних парканів (ФОП Мельникович М.М.); 1 міні- підприємство з виробництва виробів із бетону, гіпсу та цементу (декоративні паркани) та тротуарної плитки (ФОП Чорнобиль А.Б.); 2 міні-пекарні з вироб- ництва хліба та хлібобулочних виробів (ФОП Яременко О.О. та ФОП Маслак О.В.); 2 цехи з виробництва макаронних виробів (ФОП Негодяєв С.В., ФОП Та- расенко О.М.). 

Важливе значення для міжміських перевезень, зокрема для сполучення зі столицею та обласними центрами, мають автостанція Пирятин ТДВ „ПолтаваАвтоТранс“ та автостанція ТОВ „Зелений Слон“ м.Київ.

Мережа внутрішніх транспортних сполучень налічує 3 маршрути загального користування, у тому числі: міських – 2, приміських – 1. Забезпечення населення автобусним сполученням становить 96,0% (не охоплено 675 осіб, мешканців сіл Замостище, Ївженки, Олександрівка, Могилівщина, Рівне). На основних маршрутах задіяно 7 одиниць автотранспорту. 

Також, для обслуговування населення функціонує приватна служба таксі (близько 100 таксомобілів).