ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Адміністративно-територіальний поділ

До складу новоутвореної Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади входить місто Пирятин, села Пирятинської міської ради (Калинів Міст, Верхоярівка, Замостище, Заріччя, Новоселівка, Ївженки) та села Олександрівської сільської ради (Олександрівка, Могилівщина, Рівне).

Калинів Міст – село, населення якого становить 349 осіб, а площа – 1,491 км².

Через село проходить автомобільна дорога Пирятин-Прилуки. Калинів Міст знаходиться на правому березі річки Перевод, яка через 1 кілометр впадає в річку Удай, вище за течією якої на відстані 2 км розташоване село Першотравневе. Калинів Міст примикає до села Верхоярівка. 

Верхоярівка – село з населенням в 192 особи. Площа –1,737 км².

Село знаходится між містом Пирятин та селом Калинів Міст (0,5 км). Поруч проходять автомобільна дорога в напрямку на Чернігів та залізниця, найближча залізнична станція знаходиться на відстані 3-х км від села.

Замостище – село на правому березі ріки Удай. Вище за течією на відстані в 2 км від нього знаходиться село Калинів Міст, а нижче, на відстані в 1,5 км – місто Пирятин. На противлежному березі розмістилися села Каплинці та Харківці. Ріка в цьому місті звивиста, утворює лимани, стариці та заболочені озера.

Населення Замостища – 181 особа. Площа населеного пункту – 0,752 км².

Заріччя – село, що знаходиться на лівому березі ріки Удай. Вище за течією на відстані в 0,5 км від нього розкинулося село Новоселівка, а нижче, на відстані 1 км – село Високе. На протилежному березі від Заріччя знаходиться місто Пирятин. Населення – 215 осіб. Площа села – 0,232 км².

Новоселівка – село, яке також пролягає вздовж ріки Удай, на протилежному березі від Пирятина. Населення становить 49 осіб. Площа – 0,097 км².

Ївженки – село, що знаходиться на відстані 1,5 км від Пирятина і 1 км від сіл Замостище та Верхоярівка. Місцевість навколо села дуже заболочена.

Населення складає всього 1 особу. Площа – 0,117 км².

Олександрівка – центр старостату.

Населення – 406 осіб. Площа – 1,184 км².

На території села знаходиться один з об’єктів природно-заповідного фонду регіону, Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення – Олександрівський дуб, що перебуває під охороною Олександрівського старостату. Загальна площа ботанічної пам'ятки природи місцевого значення становить 0,02 га. Висота самого дерева близько 25 м, воно має гінкий стовбур окружністю 4,5 м. Росте в центрі села біля церкви. Дуб має велетенські розміри та поважний вік, що робить його унікальним природним об'єктом. У ХІХ столітті дерево росло в лісопарку маєтку генерала Олександра Богдановича, але з'явилось задовго до насадження парку і органічно вписалося в загальну структуру насаджень. Вік дуба можна оцінити у 350–400 років, що робить його удвічі старшим за саму Олександрівку, яка була заснована на початку ХІХ століття генералом Олександром Богдановичем. Разом із Шевченковим дубом у Березовій Рудці та Пирятинським дубом він належить до найстаріших дерев району.

Могилівщина – село, яке входить до складу Олександрівського старостату.

Населення –16 осіб. Площа населенного пункту – 0,25 км².

Знаходиться в 2-х км від села Рівне, в 2,5 км від Пирятина та села Олександрівка. Через нього проходить автомагістраль Київ-Харків-Довжанський.

Рівне – село в межах Олександрівського старостату.

Населення – 71 особа. Площа села – 0,676 км².

Знаходиться на відстані в 2,5 км від лівого берега ріки Сліпород, за 3 км від Пирятина. Поруч проходить автодорога Київ-Харків-Довжанський.

До 1917 року населений пункт називався хутором Тамарівка.