ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Успішні проекти

1). Проект міжмуніципального співробітництва територіальних громад „Придбання сміттєвоза та контейнерів для покращення матеріально-технічної бази громад – спільний крок до чистого довкілля Пирятинського краю“.

В проекті були задіяні кошти державного Фонду розвитку місцевого самоврядування, бюджету міської об’єднаної громади, бюджету Полтавської обласної ради, Полтавського обласного екологічного фонду, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Придбано 2 сміттєвози, контейнери європейського зразка для встановлення на всіх задіяних у проекті територіях населених пунктів, побудовані стаціонарні майданчики у визначених місцях під установку євроконтейнерів, додатково закуплені металічні переносні майданчики, розроблені погодинні схеми руху спецтехніки для вивозу ТПВ.

Основні результати реалізації:

зменшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ на території громад-учасниць проекту;

підвищення рівня благоустрою територій відповідних громад, покращення стану екології;

посилення взаємодії між владою та громадою, більший рівень мобілізації членів задіяних у проекті громад у вирішенні проблем поводження з ТПВ;

досягнення високого рівня поінформованості громадян щодо вирішення проблем збору, вивозу та утилізації ТПВ;

посилення спроможності місцевих громад, покращення матеріально-технічної бази комунального підприємства „Каштан“ з питань поводження з ТПВ.

Межі реалізації проекту ММС є більшими (Пирятинська міська рада, Білоцерківська, Дейманівська, Каплинцівська, Олександрівська, Сасинівська, Харківецька сільські ради Пирятинського району), ніж межі Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади, що обумовлює доцільність не тільки продовження його реалізації, але й підготовки нової більш комплексної програми поводження з ТПВ. Стратегічним результатом реалізації такої муніципальної програми має стати вирішення питань із збором та утилізацією твердих побутових відходів на території Пирятинської та сусідніх громад, що беруть участь у проекті ММС, та включати такі складові елементи:

завершення технічної модернізації комунального підприємства, що здійснює заходи зі збору та вивозу ТПВ;

закінчення робіт по облаштуванню євромайданчиків для збору сміття на усій території задіяних у проекті громад;

затвердження та впровадження нової удосконаленої схеми вивозу сміття;

погодження та затвердження нових, економічно-обгрунтованих тарифів щодо вивозу та утилізації сміття;

повна ліквідація стихійних сміттєзвалищ, поліпшення екологічної ситуації;

реконструкція місцевого полігону ТПВ;

потужна інформаційна кампанія, просвіта усіх категорій населення щодо поводження з ТПВ.

 

2). Інвестиційний проект „Реконструкція частини гуртожитку, що перебуває у власності територіальної громади м. Пирятин, площа Героїв Майдану, 2 для облаштування приміщення та розміщення в ньому Центру надання адміністративних послуг“.

Мета проекту: в рамках співпраці  Пирятинської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) „Реформа управління на сході України“ створення в Пирятині сучасного, європейського зразка ЦНАПу, де надаватимуться послуги на високому та якісному рівні.

Загальний бюджет проекту склав 2286,6 тисяч гривень (79,0 тисяч євро), з яких 1390,2 тисяч гривень (48,0 тисяч євро) – внесок міжнародної донорської організації, 896,4 тисяч гривень (31,0 тисяча євро) – кошти бюджету міської об’єднаної громади.

Робота розпочата ще в травні 2016, вартість проекту становила 1,2 млн. грн., проте представники GIZ вирішили додати на реалізацію проекту ще додаткові кошти, в результаті отримано заклад, комфортний як для відвідувачів, так і для працівників, де максимально якісно надаються послуги з інноваційними підходами та електронними сервісами.

Для зручності відвідувачів працює електронна черга, у залі встановлено банківський термінал для оплати платних послуг. В зоні очікування для відвідувачів з дітьми облаштовано дитячий ігровий куточок, а для матусь із немовлятами в санітарній кімнаті є гаряча вода та встановлено пеленальний столик.

На сьогодні у ЦНАПі виконкому міської ради можна отримати 114 адміністративних та муніципальних послуг. Серед них: послуги з паспортних питань, реєстрація місця проживання, реєстрація бізнесу та нерухомості, із земельних питань, будівництва та архітектури, соціальних питань (видача довідки про склад сім’ї або про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, отримання матеріальної допомоги на лікування та поховання, постановка на квартирний облік та на облік в дошкільний навчальний заклад тощо).

 

3). Проект „Запровадження енергоменеджменту та енергомоніторингу в системі бюджетних закладів Пирятинської міської ради Полтавської області“ на отримання гранту по програмі ЄС в рамках окремого доручення проекту „Реформа в сфері енергоефективності України“, що виконується Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

Мета проекту: зменшення енергоспоживання бюджетними установами комунальної форми власності на території Пирятинської ОТГ без погіршення якості надаваних послуг і умов перебування працівників та відвідувачів, а також скорочення витрат бюджетних коштів на оплату енергоресурсів шляхом підвищення культури енергоспоживання і відповідальності працівників цих установ через впровадження сучасних інформаційних технологій, запуску системи постійного моніторингу енергоспоживання, проведення енергетичних аудитів перших шести будівель комунальної власності, які першочергово потребують вжиття енергозберігаючих заходів.

Загальний бюджет проекту 120,0 тисяч гривень (4,15 тисяч євро), з яких 110,0 тисяч гривень (3,8 тисяч євро) – кошти донорської організації, 10,0 тисяч гривень (350,0 євро) – кошти бюджету міської об’єднаної громади.

Заходи проекту: впровадження спеціального програмного продукту для накопичення та обробки інформації щодо енергоспоживання в бюджетних закладах ОТГ; навчання працівників закладів, підвищення рівня їх обізнаності у питаннях енергоменеджменту, підвищення культури енергозбереження, що забезпечує реальну економію енергоресурсів без серйозних фінансових затрат; проведення якісних енергоаудитів для вжиття подальших ефективних заходів з енергозбереження в перших шести будівлях бюджетної сфери на території ОТГ (Пирятинський ліцей, опорна школа І-ІІІ ступенів № 6 м. Пирятин, міські дошкільні навчальні заклади „Червона шапочка“, „Берізка“, „Ромашка“, а також школа естетичного виховання); напрацювання та поширення досвіду від реалізації проекту.

Реалізація проекту дозволила зменшити витрати бюджетних коштів на енергоносії щонайменше на 20%. На рівні вимірювання індикаторів довго-термінового впливу (скорочення викидів парникових газів, зменшення залежності від викопних видів палива, проведення комплексної термомодернізації будівель, збільшення частки альтернативних джерел енергії) внесок проекту знаходиться на початковому етапі подальшого впровадження енергозберігаючих заходів.

 

4). Проект міжмуніципального співробітництва Асоціації об’єднаних громад України в рамках Програми Ради Європи „Підвищення якості водозабезпечення територіальних громад“.

Концепція проекту передбачає забезпечення якісного водопостачання на території трьох громад Полтавської області через запровадження механізму міжмуніципального співробітництва.

Загальна сума кошів на реалізацію заходів проекту з врахуванням дольової участі бюджету міської об’єднаної громади та суміжних громад складає 345,6 тисяч гривень (11,91 тисяч євро).

Заходи проекту: забезпечення нагальних потреб сільських мешканців Пирятинської ОТГ (села Калинів Міст, Олександрівка) та суміжної Дейманівської сільської ради Пирятинського району (село Прихідьки), суміжної Тарасівської сільської ради Гребінківського району (село Тарасівка) в отриманні належного рівня комунальних послуг у сфері водопостачання і поліпшення якості питної води.

Придбано водопровідні труби та з’єднувальні елементи, глибинні насоси, огородження для санітарних зон свердловин. Виконані роботи по прокладанню нових мереж водопостачання в сільських населених пунктах, налагоджено якісне та безперебійне водозабезпечення.