ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Туризм

Біографія надудайського міста сягає сивої давнини. Вперше Пирятин згадується у 1154 році як місто-фортеця у Лаврентіївському літописі.    На протязі багатовікового розвитку в Пирятині та приєднаних селах накопичено багато історико-культурних та природних пам’яток, цікавих для любителів активного відпочинку.

На базі Пирятинського народного краєзнавчого музею функціонує туристичний маршрут „Славетна Пирятинщина“, заснований у 1967 році, він налічує близько 4000 експонатів.

Маршрут включає відвідування:

пам’ятника земляку-селекціонеру Василю Миколайовичу Ремеслу;

загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів № 4 (Жіноча гімназія);

військової частини  (Чоловіча гімназія);

будинку культури (Кафедральний собор);

меморіальних дошок Аполону Миколайовичу  Мокрицькому, Василю Івановичу  Григоровичу;

адміністративного будинку;

будинку пошти з меморіальними дошками Георгію Львовичу Андрузькому   та родині Мокрицьких;

міської ради ( колишній будинок власника Когана. На першому поверсі він тримав два магазини: із продажу швейних машинок німецької фірми „Зінгер“ та промислових товарів. На другому поверсі мешкав сам господар);

Різдво-Богородицької церкви (1781 р.)

Для довідок:

вул. Пушкіна, 47, м. Пирятин, Полтавська область, 37000,

тел./факс: (05358) 2-05-08,

веб-сайт: http://piryatin-museum.at.ua,

E-mail: piryatin_museum@meta.ua.

 

Найбільш цікавою місцевою природною пам’яткою є лісопарк „Острів Масальський“, площа 47 гектарів, належить Пирятинському лісгоспу. Острів омивається річкою Удай, має естетичне, природоохоронне та водоохоронне значення. Лісонасадження із сосни, вільхи віком 60-80 років, окремі дерева ростуть понад 100 років. Рослинність острова різноманітна і представлена водними, прибережно-водними та лісовими угрупуваннями рослин, серед яких відмічено ряд рідкісних та мало поширених для регіону видів. Значну ботанічну цінність має ділянка листяного лісу із віковими (понад 100 років ) дубами. У зволожених місцях поширені в чисельному виді популяція орхідеї, зозулині сльози яйцевидні, які занесені до Червоної книги України. Флора острова Масальський багата, різноманітна за складом, характеризується наявністю рідкісних видів.  Невеличка територія острова облаштована для занять фізичними вправами та активного відпочинку. Також тут є чудові пляжі з білим піском. Відпочиваючи на його берегах, людина водночас перебуває і в лісі, і біля річки. Тому острів Масальський – улюблене місце відпочинку пирятинців та гостей міста, особливо влітку.

На території Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади здійснює свою діяльність Національний природній парк „Пирятинський“, на його базі розроблені екотуристичний маршрут „Мальовничі краєвиди Пирятинщини“ та екологічна стежка „Острів Масальський“.

Екологічна стежка „Острів Масальський“ являє собою кільцеву доріжку, що проходить територією острова. Залежно від тривалості заняття, пори року та категорії відвідувачів її можна пройти довгим чи коротким маршрутом. В обох випадках напрям руху за годинниковою стрілкою. Перша половина шляху пролягає малозміненими лісовими нетрями, а друга пролягає ділянками, які зазнали впливу людини. Початок екологічної стежки (Зупинка 1) розміщується на вході на острів з пішохідного мосту, що з’єднує його з містом.  Острів Масальський являється складовою зеленого поясу на околиці Пирятина, зусибіч оточений болотами та річкою Удай. Деякі представники князівських родів мали на території нашого краю мінімальну власність. Це, зокрема,  князі Масальські – нащадки чернігівських князів, які отримали від єпископа (за переказами), можливо в ХVI столітті, у власність острів в  місті Пирятин. Зупинка 2 „По колу життя“ розташована біля дуба, що впав, розчахнувшись на 3 частини, стовбури лягли на землю, утворивши своєрідну 3-променеву зірку. Вірогідно, ці стовбури є клонами дерева, що загинуло понад століття тому. Їх предка, швидше за все, молодого дубка зрізали, а пень дав прикореневу поросль. Зупинка 3 „Острів Козін“, який є частиною острова Масальський і відділений від нього неглибокими протоками, які наповнюються лише під час весняної повені. Свою назву він отримав, завдячуючи прізвищу родини Козін, останніх поселенців на острові. Зупинка 4 „До природи в гості“.

Екотуристичний маршрут „Мальовничі краєвиди Пирятинщини“.

Маршрут кільцевий: місто Пирятин – село Шкурати – село Дейманівка – урочище Куквин – місто Пирятин, загальною протяжністю 50 км, з них автобусом – 46 км, пішохідна частина – 4 км.

Найкращі сезони для відвідування: весна, літо, осінь.

На маршруті можна ознайомитися з мальовничими природними ландшафтами Пирятинщини, історією краю. На вас чекають спостереження за природою, прогулянка заповідним урочищем, незабутні фото та відео зйомки. 

Для довідок:

вул. Європейська 14, м. Пирятин, Полтавська область, 37000

тел./факс: (05358) 3-23-86

E-mail: parkpyr@meta.ua

 

З бюджету міської об’єднаної громади щорічно фінансується  Програма культурно-мистецьких заходів, якою передбачено проведення близько 70 культурно-масових заходів на рік.

Найбільш значимі свята і фестивалі, цікаві для туристів і гостей міста:

 

06 - 13.01

Щедрувальні групи та різдвяні концерти в мікрорайонах міста.

24.02

Театралізоване свято „Проводи зими“

02.05

Фестиваль „Травневий калейдоскоп“

12.05

Фестиваль авторської пісні, присвячений пам’яті В.Прокопенка

06- 07.07

Свято „Ой там, на Купала“

28.07

Карнавал „Королева бензоколонки“

02.08

Свято села Олександрівка

04.08

День села Калинів Міст

19.08

Музичний фестиваль „Акорди Сасинівського спасу“

серпень

Фестиваль української та польської культур „Пирятин-Fest“

15.09

Святкові заходи з нагоди Дня міста Пирятин

листопад

Обласний шоу-конкурс дитячої пісні і танцю „Естрадна веселка“

22.12

Відкриття Головної ялинки міста

 

Для відпочинку:

готель „Пирятин“ з рестораном,

вул. Соборна, 49, м. Пирятин, Полтавська обл., 37000,

тел./факс: (05358) 2-10-86,

E-mail: hotelpira@ukr.net.

Номери: двомісний економ (110 грн.), двомісний економ покращений (170 грн.), двомісний напівлюкс (230 грн.), двомісний люкс (300 грн.);

готель „Олександрівка“

с. Олександрівка, Пирятинський район, Полтавська область, 37000

(придорожній сервіс)

Для харчування:

розгалужена мережа закладів громадського харчування, спеціалізація – українська, європейська та кавказька кухні:

кафе „A la minute“,

адреса: вул. Європейська, 171, м. Пирятин, Полтавська область, 37000,

тел./факс:  080 050 1101,

кафе „Тамада“,

адреса: вул. Успенська, 19, м. Пирятин, Полтавська область, 37000,

дитяче кафе „Happy Land“ ,

адреса: вул Соборна, 42а, м. Пирятин, Полтавська область, 37000,

кафе „Dolce Vita“,

адреса: м-н Незалежності, 171, м. Пирятин, Полтавська область, 37000,

піцерія „Піцца Хата“,

адреса: вул. Соборна, 27, м. Пирятин, Полтавська область, 37000,

тел./факс: 05358 3-17-22.

Увага:

переважна більшість закладів харчування та послуг у сфері відпочинку мають доступ до мережі Інтернет (WI-FI)